Milletvekili AV.Ali ÖZKAYA Bolvadin'de
Milletvekili AV.Ali ÖZKAYA Bolvadin'de
Okunma Sayısı: 107758

MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA: ‘‘CUMHURBAŞKANIMIZ ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA İLİMİZE GELECEK’’ Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av.Ali Özkaya,Bolvadin İlçe Başkanı Halil İbrahim Sevim,ilçe yönetim kurulu üyeleri ve İl Genel Meclis Başkan vekili Av.Ömer Dayı Alkoloid Fabrikasında incelemelerde bulunudular.

MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA: ‘‘CUMHURBAŞKANIMIZ ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA İLİMİZE GELECEK’’

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av.Ali Özkaya,Bolvadin İlçe Başkanı Halil İbrahim Sevim,ilçe yönetim kurulu üyeleri ve İl Genel Meclis Başkan vekili Av.Ömer Dayı Alkoloid Fabrikasında incelemelerde bulunudular.

MİLLETVEKİLİ ÖZKAYA ‘‘Bolvadin Alkoloid Fabrikasında ’’

Bi süre önce Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapmış olduğu ikili görüşmede eski Başbakanlarımızdan rahmetli Prof.Dr Necmettin Erbakan’ın Bolvadin’e kazandırdığı  Alkoloid Fabrikasından da bahsettiğini ifade eden Milletvekili Av Ali Özkaya: ‘‘Alkoloid fabrikamıza ek yatırımlar ve üretilen hammaddeden ilaç sanayimizin doğrudan ilaç üretimi için yatırımlar konusunda ciddi çalışmalara başladık.Bu konuda ilgili bakanlıklar ile görüşmelerde bulunduk.Önümüzdeki günlerde tekrar görüşmeler yaparak ilgili bakanlarımızı ve bürokratlarını fabrikamıza getireceğiz.Konuyla alakalı olarak Ak Parti Bolvadin İlçe Teşkilatımız ile birlikte fabrika üretimini yerinde inceleme gereği duyduk.Şu anda ülkemiz yıllık ilaç ithalatına 16 Milyar Tl   ödüyor. Her alanda olduğu gibi ilaç konusunda da yerli üretime Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz büyük önem veriyor.Alkoloid Fabrikası esas alınarak Afyonkarahisar ilaç sanayinde önemli bir merkez haline dönüştürülebilir. Bu konuda rapor hazırlayarak önümüzdeki aylarda ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanımıza sunacağız’’ Dedi.

                Fabrika ziyaretinde heyete Alkoloid Fabrikası Müdürü Erkan Dinç refaket etti.